چهارشنبه, 14 خرداد 1399

مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی

  • ساعت : ۱۴:۵۵:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 152
  • کد خبر : ۱۲۰۳۲۵
نشست صمیمانه دكتر بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان با همكاران مركز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی كشاورزی

همزمان با برگزاری جلسه شورای مدیران معاونت پژوهش و فناوری سازمان در مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی در روز دوشنبه ۲ دی ماه سال جاری، دکتر بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان به همراه دکتر جوادی قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری نشست صمیمانه‌ای با همکاران این مرکز داشتند.
دکتر حسین فرازمند ضمن معرفی گروه‌های تخصصی این مرکز و عملکرد آن‌ها در نه ماهه اول سال ۹۸، به مهمترین فعالیت‌های انجام شده این مرکز در سال جاری مانند برگزاری هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی، ارتقاء سامانه‌های علم‌سنجی، مدیریت نشریات علمی کشاورزی، فیپاک، برگزاری ۲۸۳ کارگاه و  دوره آموزشی و جلسات از طریق سامانه وب کنفرانس سازمان با حضور ۵۳۰۴ فراگیر، راه‌اندازی اولین موتور جستجوگر کشاورزی و منابع‌طبیعی با عنوان سامانه جستجوگر کشاورزی و منابع طبیعی، راه‌اندازی اتوماسیون یکپارچه و تحت وب همکاران سیستم و آموزش به همکاران ستاد سازمان و موسسات و مراکز تابعه سازمان، خرید لایسنس آنتی ویروس پادویش به تعداد 3000 کاربر برای ستاد و مراکز تابعه، افزایش پهنای باند، برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی سامانه‌های مدیریت جلسات، امور فناوری، داشبورد مدیریتی، رزومه هوشمند، امور قراردادها و ارتقاء اعضای هیئت علمی در زمستان سال جاری و انجام فعالیت‌های گسترده در ستاد هوشمند سازی و یکپارچه‌سازی اطلاعات کشاورزی ایران و ... اشاره داشتند. 
دکتر بازرگان در نشست مذکور با اشاره به اهمیت جایگاه این مرکز در سازمان و عملکرد ارزشمند آن از سال ۹۲،  انجام مهندسی اطلاعات در سازمان را جزو وظیفه اصلی این مرکز دانستند. همچنین تعیین مسئول فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی در واحدهای تابعه سازمان و انسجام اطلاعات بانک‌های اطلاعاتی مهم واحدهای تابعه سازمان (بانک‌های ذخایر ژنتیکی،  نقشه‌ها و ...) را جزو حیطه فعالیت‌های این مرکز برشمردند. 
وی همچنین به اهمیت کتابخانه مرکزی کشاورزی و آسیب‌شناسی وضعیت فعلی آن تاکید داشتند و برای جبران کمبود نیروی انسانی به برنامه فراخوان جذب نیروی سازمان اشاره داشتند.  


 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها