يکشنبه, 18 خرداد 1399

مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی

  • ساعت : ۱۱:۲۴:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 66
  • کد خبر : ۱۲۴۳۱۱
برگزاری اولین دوره آموزشی آنلاین
«آشنایی با اهداف مجلات ترویجی سازمان و نحوه تدوین مقالات ترویجی»
توسط مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی

دوره آموزشی «آشنایی با اهداف مجلات ترویجی سازمان و نحوه تدوین مقالات ترویجی» ویژه مدیر مسئولان، سردبیران و مدیران داخلی مجلات ترویجی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی مصوب شورای انتشارات سازمان در روز دوشنبه ۱۵/۰۲/۹۹ با حضور ۳۳ نفر از اعضای مسئول مجلات به‌صورت وب کنفرانس و به همت مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی برگزار شد.

تدریس این دوره آموزشی را آقای دکتر غلامرصا صالحی جوزانی عضو هیئت علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی بر عهده داشتند. خانم دکتر طیبه شهمیرزادی معاون مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی نیز نتیجه ارزیابی مجلات ترویجی سازمان و پیشنهادات اصلاحی ساختاری و محتوایی هر یک از مجلات را در این دوره آموزشی ارائه داشتند.

مباحٍث ارائه شده در این دوره شامل معرفی انواع رسانه‌های ترویجی، تفاوت مجله ترویجی با مجله علمی- ترویجی، اهمیت و ضرورت مجلات ترویجی، شاخص های مجله ترویجی بر اساس شیوه نامه  اﻧﺘﺸﺎر ﻣﺠﻠﻪ ﺗﺮوﻳﺠﻲ ﻛﺸﺎورزي، مشخصات مقالات در مجلات ترویجی بر اساس شیوه نامه  اﻧﺘﺸﺎر ﻣﺠﻠﻪ ﺗﺮوﻳﺠﻲ ﻛﺸﺎورزي، موضوعات مهم برای درج در مجلات ترویجی، ساختار مجله، ساختار و نحوه نگارش مقالات، شاخص‌های ارزیابی مجلات،  ایرادات کلی موجود در مجلات منتشر شده، ارائه نمونه‌های مقاله مناسب و مقاله نامناسب و پیشنهادات اصلاحی بوده است.

برگزاری این دوره آموزشی برای اعضای هیئت علمی و پژوهشگران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در دستورکار مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی قرار دارد که متعاقبا برای علاقه‌مندان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها